ERKEKLERDE DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN 20 ÖNLEM

Saç dökülmesi erkeklerde çok sık görülen bir problemdir. Herkes günde 100-150 arasında saç teli kaybeder. Doğal olduğu için birkaç saç teli düşse de endişelenmeye gerek yoktur. Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir: Beslenme, çeşitli minerallerin eksikliği, ilaç stres, kirlilik ve genetik. Bu yazıda erkeklerde dökülen saçlar için 20 önlem bulacaksınız.

1-Günlük bakıma büyüme faktörü ve peptid içerikli şampuan katmak:

Saçları düzenli temiz tutmak saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Ama bunu saç köklerine biyolojik kök hücre onarımı yapan bir şampuanla sağlamak en sağlıklısıdır. İçeriğinde 16 adet büyüme faktörü ve biyomimetik peptid bulunan dökülme önleyici şampuan S’Hair saç köklerini bütünüyle onarıyor ve yapılandırıyor, içeriğinde bulunan vitamin b, biotin ve nemlendirici bitkisel kompleksle de saçların çoğalmasını ve hacimli bir yapı kazanmasını destekliyor.

2-Saç dökülmesi için vitamin desteği almak:

Vitaminler yalnızca tüm sağlığımız için değil, saçlarımız için de oldukça faydalıdır. Vitamin A kafa derisindeki sebum üretiminin sağlıklı bir şekilde olmasını tetikler, Vitamin E derinlemesine nemlenme sağlayıp kan dolaşımını artırmaya yardımcı olarak saç kökleri güçlendirir.  Vitamin B ise sağlıklı bir saç rengi oluşumunu destekler.

Güzel haber ise bu vitaminlerin hepsi ve dahası dökülme önleyici şampuan S’Hair’da bulunuyor. Bir pompa ile saçlarınızı derinlemesine beslemeniz mümkün.

3-Protein içeriği zengin beslenme modeli:

Et, balık ve soya protein protein bakımından zengindir. Proteinler saç sağlığının iyileşmesini destekler ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Bu bilinçle patenli saç çoğaltma işlemlerimizde saç köklerine yapıtaşı protein olan biyolojik büyüme faktörleir ve biomimeitk peptidlerle  biyolojik kök hücre onarımı sağlıyoruz.

4-Esansiyel yağlarla kafa masajı yapmak

Saç dökülmesi deneyimliyorsanız esansiyel yağlarla kafa derinize birkaç dakika masaj yapmanızı tavsiye ediyoruz. Masaj saç foliküllerinizin canlanmasına yani sağlıklı bir şekilde çalışmalarına destek olur. Lavanta, badem veya susam yağı kullanılabilir. Ayrıca içeriğinde saç dökülmesini önleyici gerekli mineraller bulunan dökülme önleyici şampuan S’Hair’ı uygularken de mutlaka birkaç dakika masaj yapılmasını tavsiye ederiz.

5-Saçlarınızı ıslakken taramaktan kaçının:

Saçlar ıslakken en zayıf safhalarındadırlar. Bu yüzden ıslakken saçları taramaktan kaçınılmalıdır. Çünkü saç dökülmesini artırabilir. Dolaşıklıkları ayırmak için parmaklarınızı kullanabilirsiniz.

6-Bol bol su için:

Saç yapısı bir çeyrek su içerir. Dolayısıyla sağlıklı saç gelişimini desteklemek için günde en azından iki litre su içilmelidir.

7-Saçınızı yeşil çayla sarmalayın:

Çalışmalar gösteriyor ki yeşil çay saçlardaki dökülmeyi azaltmaya yardımcı oluyor. Tek yapmanız gereken iki poşet yeşil çay demlemek, soğuduktan sonra da saça uygulamak. Bir saat bekledikten sonra yıkamak. Bunu on günde bir yeniden uygulamak.

 

8-Profesyonel saç çoğaltma işlemini deneyimleyin:

Androjenic alopecia, erkek tipi saç dökülmesi, saç seyrelmesi, saç hattının gerilemesi son derece sinir bozucu. Ta ki S’Clinic saç çoğaltma işlemiyle tanışana kadar.

Çünkü S’Clinic patentli saç çoğaltma işlemlerinde saçlarınız bütünsel olarak artar. Ağrı, kanama ya da morluk oluşmaz. Saçlarınız saç derinizde çoğaltılır. Tüm saç hattında artış sağlanır.

Peki S’Clinic saç çoğaltma işlemlerinin sırrı ne?

İçeriğinde 16 adet büyüme faktörü ve biomimetik peptid bulunan patentli serum saç derinize lazer ve radyofrekans teknolojisi ile uygulanıyor. Saçlarınız biyolojik kök hücre teknolojisi ile çoğaltılıyor.

Ücretsiz saç analizi ve işlemlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

 

 

 

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Güvende Hisset

256 Bit SSL ile Güvende Alışveriş

Kargoyu Düşünme

1500 TL üzeri siparişinizde kargonuz bizden

Müşteri Hizmetleri

0 212 215 52 53 Müşteri hizmetleri

Copyright © 2022

0 212 215 52 53

Hakkı Yeten Cad Fulya Terrace Center 1 Blok Kat 16 Daire 93 Şişli / Fulya