İster parkta yayılma, ister havuz kenarı güneşlenme ya da dışarda spor yapma … Ne olursa olsun herkes yazın dışarıda olmak ister. Hele ki bunca zaman evde kaldıktan sonra. Yaz güneşinin saçlarınızı gerçekten döküp dökmeyeceği konusunda endişelenebilirsiniz.  İstedik ki saçlarınızda sizinle beraber yazın keyfine doysun.  Bu yüzden bu yazımızda yazın gerçekleşen saç dökülmesi hakkında 4 doğru bilinen yanlışın üzerinden geçiyoruz.

 

Doğru bilinen yanlış #1: Şapka takmak saç dökülmesine neden olur

Bu muhtemelen en yaygın şehir efsanelerinden biri. Yazın her gün şapka taksanız bile asla saç dökülmesine neden olmaz. Hatta saçlarınızın güneşten kurumasını önlemeye yardımcı olur. Ama şapka kullanımı için bir önerimiz var. Günlük kıyafetlerinizi nasıl her kullanım ardından yıkıyorsanız şapkanız için de aynı şeyi tavsiye ediyoruz. Çünkü saç deriniz kirlilik ve terden enfeksiyon kapabilir. Sağlıklı saç gelişimi için saç derisinin sağlıklı olması çok önemlidir.

Doğru bilinen yanlış #2: Yoğun güneş altında kalmak saç dökülmesine sebep olur

Saatlerce sahil kıyısında takıldıktan sonra kafanızın, üzerinde yumurta kırıp pişirecek kıvama geldiğini hissedebilirsiniz. Ama yoğun güneş altında kalmak asla saç dökülmesine neden olmaz. Yani sürekli güneş ışınına maruz kalmanın saç dökülmesi ile doğrudan bir bağlantısı yok. 

Doğru bilinen yanlış #3: Kafa derisine güneş koruyucu sürmek saçların incelmesine neden olur

Güneş koruyucunun saç dökülmesine sebep olduğuna dair yine hiçbir kanıt yok.  Ama kafanızda kelleşmiş bölgeler varsa deri sağlığınızı korumak için mutlaka güneş koruyucu sürmenizi tavsiye ediyoruz.

Doğru bilinen yanlış #4: Klorlu ve tuzlu su saç dökülmesine sebep olur

Klorlu ve tuzlu su saçlarınızı aşırı kurutur. Ama saç dökülmesini artırmaz. Elbette saçlarınızın sağlığını korumak için kloru ve tuzu hemen durulamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Şimdi gerçekleri bildiğimize göre asıl önemli konuya gelelim. Dökülme önleyici saç bakımını nasıl yapabiliriz?

 Yazın dışarıda olmanın, güneş ışığının tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Ama yine de saçlarınızın dökülme önleyici bakımını ihmal etmeyin. Bunun için dökülme önleyici şampuanımız S’HAIR yazlık saç bakımında nokta atışı yapıyor. Çünkü biyolojik kök hücre bakımı yapan benzersiz içeriğiyle saç köklerinizi hücresel seviyede onarıyor. Gücünüyse benzersiz formülündeki 16 adet biyolojik büyüme faktörü ve biyomimetik peptidden alıyor. Yazın yoğun güneş, kuru klima havası, tuzlu ve klorlu su sebebiyle saçlarımızın nem rezervleri kırmızı alarm veriyor.  B vitaminleri kompleksleri ve aloe vera ile saçlarınızı derinlemesine nemlendiren S’HAIR ardından krem yapmaya dahi gerek kalmıyor. Online sipariş için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Güvende Hisset

256 Bit SSL ile Güvende Alışveriş

Kargoyu Düşünme

1500 TL üzeri siparişinizde kargonuz bizden

Müşteri Hizmetleri

0 212 215 52 53 Müşteri hizmetleri

Copyright © 2022

0 212 215 52 53

Hakkı Yeten Cad Fulya Terrace Center 1 Blok Kat 16 Daire 93 Şişli / Fulya