WhatsApp

BİLGİ AL

S Clinic

 

SAÇ EKTİRMEDEN SAÇLARINIZI ÇOĞALTMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Şu his tanıdık değil mi? Duşta saçlarınızı şampuanlarsınız. Durulamaya geçtiğinizde de elinize saç telleri takılır. En üzücü olan ise uçlarının kafa derinize bağlı olmamasıdır. Giderde toplanan saç kümelerinede kalp kırıklığı ile bakılır.

Devamını Oku

SOĞUK HAVALARDA SAÇLARINIZA OLAN 5 GARİP ŞEY

Her mevsim çok güzel ama baharın yeri başka. Ve bahara geçmemize kısacık zaman kaldı ve soğuksa tavan yaptı. İşte bu soğuk havalarda saçlarınızın başına gelen 5 garip şeyden bahsedelim istedik.

Devamını Oku

KIŞIN SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYECEK 3 YÖNTEM

Kış geldiğinde saç fırçanızda, tokanızda normalden fazla dökülen saç görmeniz son derece normal. Ve panik alarmına geçmek için hiçbir sebep yok. Cildinizin dengesi mevsimden mevsime göre değiştiği için saçlarınızda bundan etkilenir. Ama S’Clinic saç uzmanlarının tavsiye ettiği bu üç yol ile kışın saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

Devamını Oku

YAZIN SAÇ ÇIKARTMAK MÜMKÜN MÜ? 6 PÜF NOKTASIYLA SAÇLARINIZI YAZA KADAR ÇIKARTIN

Saçlarınızın yazın daha hızlı çıktığını mı düşünüyorsunuz? Peki bu efsane mi, yoksa gerçek mi? Bu yazımızda yazın saç çıkartmaya yakından bakacağız. Ayrıca 6 püf noktasıyla yaza kadar nasıl saçlarınızı çıkartabileceğinize değineceğiz.

Devamını Oku

40 YAŞ ÜZERİ ERKEKLER İÇİN 3 ADIMDA DÖKÜLME ÖNLEYİCİ BAKIM

Bugün olan saç yarın yok. Ama S’Clinic saç uzmanlarının bu önerileriyle değil Saçlarımız bizim için çok önemlidir. Görünüşüne önem veririz. O iyi göründüğünde bizde kendimizi iyi hissederiz. Ve saçlarımızda olumsuz değişiklikler olunca da moralimiz bozulur. Ama korkmaya gerek yok. Saçlardaki değişiklikler son derece normal. Özellikle 40 yaşına geldiğinizde. Ama bu değişikliklerin önüne geçmek için bir şey yapamayacağımız anlamına gelmiyor.

Devamını Oku

GENLERİNİZİN KURBANI OLMAYIN, SAÇLARINIZI ÇOĞALTMANIN MÜMKÜNLÜĞÜYLE TANIŞIN!

Androgenic alopecia denilen “erkek modeli saç dökülmesi” erkeklerin yaşlanırken kelleşmesinin ana nedenlerinden biri. Çok yaygın olmamakla birlikte kadınlar da bunu yaşayabiliyor. Mesela Amerika da 50 milyon erkek ve 30 milyon kadın alopecia problemi yaşıyor. Yapılan araştırmalarda seks hormonlarının erkek tipi saç dökülmesinin altında yatan ana neden olduğu belirtiliyor.

Devamını Oku

ERKEK KELLEŞMESİNİ ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ? 5 PRATİK TAKTİKLE SAÇLARINIZI ÇOĞALTIN

Kelleşme pek çok erkekte görülüyor. Ve kabaca 2-3 erkekten biri 30’larının ortasında saçlarını kaybetmeye başlıyor. Bazıları bu değişimi önemsemiyor ve saçlarını kazıtıyor. Bazılarıysa pek çok yöntemle saç dökülmesini durdurma ve saçlarını çoğaltma yollarını arıyor.

Devamını Oku

SAÇ SİMULASYONU

S Clinic olarak misyonumuz sizin sağlıklı, gür ve güçlü saçlara kavuşmanızı desteklemek. Bu konuda bildiğimiz her şeyi sizinle paylaşıyoruz.

Devamını Oku

SAÇ KLONLAMASI

Saçımız adeta bizi biz yapıyor. Sağlıklı, gür ve güçlü saç yapısı hepimizin arzusu. Ama genler, yaşam tarzı, hastalıklar, beslenme, hamilelik ve pek çok diğer sebeple oluşan saç dökülmesi bu arzumuz için “yalnızca rüyamda” dedirtiyor.

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞIYOR - Mide Ameliyatı

İlk başta bu beslenme düzenini oturtmak biraz zaman aldı. Ama şuan günde 100 gram protein alıyorum. Kan değerlerim olması istenen seviyede. Ama ne yazık ki hala devam ediyor. Sorun ne gerçekten anlamıyorum…

Devamını Oku

TÜP MİDE AMELİYATINDAN SONRAKİ SAÇ DÖKÜLMESİ EFSANE DEĞİL

Tüp mide ameliyatından sonra yaşanan saç dökülmesi ve saçların incelmesi çok yaygın.

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR - BÖLÜM 3

Konu saç olunca hepimizin için saçımızı tarayıp fırçada ne çok tel kaldığını görmekten, yerlerdeki yığınla saçtan ve  duş giderinin dopdolu olmasından daha çok endişelendirici az şey vardır. 

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR BÖLÜM 4

Araştırmalar gösteriyor ki %10’unumuz stres sebebiyle saçını kopartıyor. Trichotillomania genellikle kadınlarda görülen ve ergenlik öncesi donemde başlayan bir hastalık.

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR

Regly dönemleri, menapoz ve blog yazılarımızda da sıklıkla bahsettiğimiz diğer etmenler … Gerçekten de saç dökülmesi hakkında konuşulacak sınırsız konu var. S’Clinic olarak sağlıklı, gür ve güçlü saçlara sahip olmanıza %100 doğal saç çoğaltma işlemlerimizle kendimizi adadık ve burada her detayın üzerinden geçiyoruz. 

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR

Kalktığınızda yastığınızın saç tellerinizle dolu olması, elinizi saçınıza her attığınızda tomar tomar saç gelmesi, duş giderinin saçlarınızı her yıkadığınızda saçlarınızla dolu olması….

Devamını Oku

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 8 ŞEY

Erkeklerin yüzde 25’i 30’lu yaşlara geldiğinde kelleşmeye başlıyor. Hemen panik yapmayalım. Çünkü her sabah duşun giderini saçlarınız doldursa da durum düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir.

Devamını Oku

EKMİYORUZ ÇOĞALTIYORUZ

Saçları artırma yolculuğunun duraklarından biri saç ekimi. Ancak bu işlem için pek çok ön koşul var. Mesela dönor alanının yeterli olması gerekiyor. Saç dökülmesinin durması da beklenen diğer bir koşul. 

Devamını Oku

SAÇIMIZI TANIYALIM!

Saç bedendeki değişiklikleri direkt yansıtır. Üç aşaması vardır büyüme(anagen), dinlenme (catagen), dökülme (telogen, bu da yeni saçların oluşumuna yer açar). Zamanla da saç folikülleri ve papilla dejenere olur. 

Devamını Oku

KARŞI KONULAMAYAN SAÇ RENGİ: PLATİN SARISI

Sarı saçlar pek çok kişinin güzellik vaz geçilmezlerinde yer alıyor. Dikkatleri kişinin üzerine toplayan bu çekici renge ulaşılsa da, saç kayıplarını minimize etmek için yolculuğun devamı yoğun bir saç bakımı arz-ı endam ediyor. 

Devamını Oku

S’Clinic Mavisi Farklı Tonda!

Görünüşümüzle ilgili en karanlık kabusların baş rolünde saçlarımızın dökülmesi yer alıyor. Kadın erkek fark etmeden farklı seviyelerde herkesin başına gelen bu saç dökülmesinin çözümünü vaad eden piyasada pek çok serum, işlem ve ürün bulunuyor.

Devamını Oku

BOYADAN YANAN SAÇLARI KURTARMA EKİBİ S’CLINIC’DE

Saçlarımız görünüşümüze bağlı öz güvenimizin çok önemli bir parçası. Saçlarımıza bir türlü şekil veremediğimiz günler pek de çok keyifli zamanlarımız arasında yer almıyor.

Devamını Oku

DEĞİŞMEYEN ARZU: GÜR, UZUN VE DOLGUN SAÇLAR

At kuyrukları, kabarık topuzlar veya bukle bukle omuzlara dökülen dolgun saçlar… Bunlar sizin için hayal mi? Bizim S’Clinic olarak misyonumuz saçlarınız için hayal olduğunu düşündüklerinizi gerçek yapmak. 

Devamını Oku

GELECEKTEN GELEN ŞAMPUAN-S HAIR

Tempolu yaşantı, stres, şehir hayatı, mevsimsel değişiklikler saçlarımızın pek de favori ortamları değil. Çünkü bu şekilde zamanla incelip, kuruyup, cansızlaşıyorlar, enerjileri azalıp kolayca kırılıyorlar.

Devamını Oku

SAÇLARDA S’CLINIC RÖNESANSI

Saçlarınızı her taradığınızda fırçaya endişeyle mi bakıyorsunuz? Saç dökülmesi herkesin başına geliyor. Fakat bunun bir kurbanı mı olmayı seçiyorsunuz yoksa ben gür, hacimli ve doğal saçları hak ediyorum diye mi yola çıkıyorsunuz?

Devamını Oku

SAÇLARI UYANDIRMA SERVİSİ

Yaş ilerledikçe insan vücudundaki hormonal dengelerin değişmesiyle, hücrenin yenilenmesini engelleyen serbest radikaller çok daha kolay sistemimize giriyor. Buna ek olarak stresli yaşam, şehir hayatının yıpratıcı koşulları, sağlıklı beslenmeme sebebiyle oluşan vitamin ve mineral eksiklikleri de devreye girince bedensel yaşlanma prosesi başlıyor.

Devamını Oku

SAÇLARINIZDA ZAMANI GERİYE SARIN!

Erkek ya da kadın, genç ya da ileri yaşta olun veya saçlarınız uzun, kısa, kıvırcık ya da dalgalı olsun fark etmez. Saçlarımız sağlıklı ve güçlüyse, biz de daha iyi, mutlu ve güzel hissediyoruz. Saç dökülmesi ve seyrekleşmesi ise öz güvenimizi kırıyor, aynalara mutsuz bakıyor ve  Kendimizi çaresiz görüyoruz.

Devamını Oku

%98

TAVSİYE

%98

MEMNUNİYET

5000+

UYGULAMA

10

KLİNİK

Logolar