WhatsApp

BİLGİ AL

S Clinic

 

BU 7 PÜF NOKTASIYLA SAÇLARINIZI SERT KIŞTAN KORUYUN

Kıymetli saçlarınızın kış soğuğundan acı çekmesine izin vermeyin. Bu 7 püf noktasıyla saç köklerinizi güçlendirin ve dökülmenin önüne geçin. Sıcaklıklar düşüp soğuk rüzgarlar sertçe eserken, sevdiğiniz sıcak içecekle battaniyenin altına kıvrılmak çok cezbedici bir mutluluk değil mi? Ama diğer taraftan saçlarınız o kadar mutlu değildir. Gittikçe cansızlaşır, zamanla daha fazla saç ikametini kafa derinizden fırçaya aktarır.

Devamını Oku

SAÇ DÖKÜLMESİ VE KELLEŞME: TEDAVİSİNE NE KADAR YAKINIZ?

Saç dökülmesi ve kelleşme kimilerine göre yaşlanmanın bir parçası kimilerine göre stres ve hormonların etkisi. Milyonlarca kadın ve erkek bundan ötürü problem yaşasa da henüz %100 garanti sunan bir tedavi bulunmuş değil. Ancak hiçbir çözüm yok durumunda da değiliz. S’Clinic olarak bütünsel saç sağlığını desteklemek amacıyla kurulduk. Hizmetlerimizi kendinizi saçlarınızla mutlu hissetmenize adadık. Saçlarınızı kelleşmeden ve çözümsüz kalmadan çoğaltmanız için çözümler sunuyoruz.

Devamını Oku

SAÇ PROTEZİ mi, GERÇEK SAÇ mı? DOĞALLIKTAN YANAYIM DİYENLERE ÇÖZÜMÜMÜZ BURADA

Saç protezi medikal sebepler nedeniyle saç dökülmesi deneyimleyen pek çok kişinin başvurduğu popüler bir çözüm. Burada kişiler ikiye ayrılıyor. Saç protezi mi? Gerçek saç mı? Doğallıktan yanayım diyenler için çözümümüz bu yazımızda.

Devamını Oku

SAÇ ÇIKARAN SERUMLAR S’HAIR ve S’CELL

Gür, kalın telli ve sağlıkla ışıldayan saçlar… Hepsi de arzulanan saç görüntüsü listesinin başında. Bunun için de saç çıkaran serumlar vazgeçilmezimiz. Erkekler kadınlardan daha çok saç dökülmesine meyilli olsa da herkes saçların dökülmesi, açılan saçsız bölgeler, tellerin incelmesi ve pek çok saç yoğunluğunun azalması problemiyle baş edebilir. Elbette saç çıkaran PATENTLİ serumlarımız S’HAIR ve S’CELL ile.

Devamını Oku

SAÇLARIMIZI AŞILAYALIM MI? SAÇ AŞISI NE KADAR ETKİLİ?

Korku, endişe, panik… Ellerinize gelen saçlarınızı, seyrelen bölgeleri görünce moralinizin bozulması son derece normal. Özellikle yaşadığımız bu stresli zamanlarda saç dökülmesi en yüksek değerlere ulaşmış durumda. Ve elbette ilerleyen teknolojiyle her gün yeni teknikler çıkıyor. Saç aşısı da bunlardan biri. Peki saçlarımızı aşılayalım mı? Saç aşısı ne kadar etkili? Hepsini S’Clinic saç uzmanlarıyla bu yazımızda değerlendirdik.

Devamını Oku

DOĞAL BİR GÖRÜNÜMLE BÖLGESEL SAÇ ÇIKARMA ARIYORSANIZ BU ÇÖZÜME BAYILACAKSINIZ

Henüz daha 25-30’larında saçları seyrelip iyice açılmaya başlamış erkeklerden biriyseniz durumunuz size umutsuzmuş gibi gelebilir. Saç çıkarma yöntemlerine her gün bir yenisinin eklendiği şu günlerde doğal bir görünümle bölgesel saç çıkarma arıyorsanız bu çözüme bayılacaksınız. Çünkü bu benzersiz yöntemle kendi gerçek saçlarınız çoğalacak. Sağlıklı, güç ve güçlü saçlarınızla kendinize güveniniz artacak. Öncelikle herkesin sormaya korktuğu ama cevabını karın ağrısıyla merak ettiği soruya geçelim:

Devamını Oku

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEYEN ECZACI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE TASARLANMIŞ EŞSİZ FORMÜL

Saç gelişimini hızlandıran pek çok yol var. Medikal işlemler, beslenme, vitaminler ve hatta kullandığınız şampuan bile saçınızın kalınlığını ve dökülme oranını belirleyebilir. Saç dökülmesini engelleyen eşsiz formülle tanışmak ister misiniz? Öyleyse güzel bir haberimiz var. Bu blog yazımızda saç çoğaltma işlemlerimizin gücünü aldığı, saç dökülmesini engelleyen eczacı koordinatörlüğünde tasarlanmış eşsiz formülü size açıklayacağız.

Devamını Oku

“TEK ÇÖZÜMÜM PROTEZ SAÇ,” diyorsanız, ORADA DURUN ve GERÇEK SAÇ ÇÖZÜMÜNÜZLE TANIŞIN

Acılı saç ekim işlemleri, uzun dönemli seanslar, iğneli uygulama saç ekiminden kaçınma nedenleriniz arasında mı? Ya da ekim için saç donör alanınız yeterli değil ve “tek çözümüm protez saç” mı diyorsunuz? Orada durun! Çünkü gür, sağlıklı ve güçlü saçlara protezden değil gerçekten sahip olabilirsiniz. S’Clinic bu blog yazımızda saç uzmanlarıyla protez saçı enine boyuna değerlendirdik ve gerçek saç çoğaltma çözümünü detaylandırdık.

Devamını Oku

YAZIN SAÇLARINIZIN DÖKÜLMESİ- DÖKÜLME ÖNLEYİCİ 5 DOĞAL YÖNTEM

Güneş, ılık hava ve sahilde rahat bir gün. Yaz gelince insanın içine cıvıltıdan başka bir şey dolmaz. Ta ki yazın artan saç dökülmesini fark edene kadar. Yazın çeşitli sebeplerden saç dökülmesi artabilir. Ama bu önleyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Gündem yazın saçların dökülmesiyse dökülme önleyici 5 doğal yöntem bu blog yazımızda.

Devamını Oku

YAZIN SAÇ DÖKÜLMESİ HAKKINDA 4 DOĞRU BİLİNEN YANLIŞ

İster parkta yayılma, ister havuz kenarı güneşlenme ya da dışarda spor yapma … Ne olursa olsun herkes yazın dışarıda olmak ister. Hele ki bunca zaman evde kaldıktan sonra. Yaz güneşinin saçlarınızı gerçekten döküp dökmeyeceği konusunda endişelenebilirsiniz. İstedik ki saçlarınızda sizinle beraber yazın keyfine doysun. Bu yüzden bu yazımızda yazın gerçekleşen saç dökülmesi hakkında 4 doğru bilinen yanlışın üzerinden geçiyoruz.

Devamını Oku

MEVSİMSEL SAÇ DÖKÜLMESİ: HAVALAR GERÇEKTEN SAÇLARINIZI DÖKEBİLİR Mİ?

Saçlarınız tüy döken kedi gibi dökülmeye başladıysa endişelenmeyin. Yakında kel olacağım gibi hissetseniz de mevsimsel saç dökülmesi son derece normal. Peki havalar gerçekten saçlarımızı dökebilir mi? Cevap “evet.” Ama merak etmeyin S’Clinic olarak size saçlarınızı mevsimsel dökülmeden kurtarmanız için bir rehber hazırladık.

Devamını Oku

YAZIN ARTAN SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN 3 STRATEJİK KORUMA

Bu endişeyle karışık acıyı pek çoğumuz tatmışızdır: Yazın normalden fazla saçların dökülmesi. Peki yazın gerçekten saç dökülmesi artıyor mu? Bu endişeyle karışık acıyı pek çoğumuz tatmışızdır: Yazın normalden fazla saçların dökülmesi. Peki yazın gerçekten saç dökülmesi artıyor mu?

Devamını Oku

ERKEKLERDE DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN 20 ÖNLEM

Saç dökülmesi erkeklerde çok sık görülen bir problemdir. Herkes günde 100-150 arasında saç teli kaybeder. Doğal olduğu için birkaç saç teli düşse de endişelenmeye gerek yoktur. Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir: Beslenme, çeşitli minerallerin eksikliği, ilaç stres, kirlilik ve genetik. Bu yazıda erkeklerde dökülen saçlar için 20 önlem bulacaksınız.

Devamını Oku

SAÇ DÖKÜLMESİNİN 10 SEBEBİ

Her gün belirli oranda saçın dökülmesi normaldir. Eğer bundan daha fazla saçınızın döküldüğünü fark ettiyseniz orada durun. Saç dökülmesini durdurmak için ardında yatan sebepleri anlamak çok önemlidir. Bu yüzden saç dökülmesinin 10 sebebine bu blog yazımızda yer verdik.

Devamını Oku

ENİNE BOYUNA OTOLOG MİKRO GREFT ve SAÇ ÇOĞALTMANIN DEĞİŞMEZ PÜF NOKTASI

Kışın saç dökülmesi darbesi yapan soğuk hava ve belirsiz gündemin aşırı stresi de eklenince saçlarda endişe çanları çalmaya başladı. Artan saç dökülmesi ve yeni yöntemlerle ilgili pek çok soru alıyoruz. Bunlardan birisi de otolog mikro greft uygulaması.

Devamını Oku

KIŞIN SAÇLARINIZ MI DÖKÜLÜYOR?

Bir zamanlar kalın telli, hacimli ve gür saçları olan adeta kutsanmış bir grup vardı. Ve de bu gruba dahil olmayan ince telli, seyrek ve kışın da saçları dökülenler vardı. Bir gün saç perisi geldi. Onların seyrek saçlarını gürleştirmeleri için bir şişe iksir verdi. Günden güne bu gruplaşma ortadan kalktı. Herkes mutluluk ve uyum içinde yaşadı.

Devamını Oku

DÖKÜLEN SAÇ GERİ ÇIKAR MI? GERİ ÇIKARMAK SİZİN İÇİN EN DOĞRU YÖNTEM NE?

Erkek dünyasında dökülen saçın geri çıkışı hakkında pek çok mitoloji ve yanlış algı var. S’Clinic olarak gerçek çözümlerin ancak net belirlenen yol haritasıyla sağlanabileceğine inanıyoruz. Gür, güçlü ve sağlıklı saçlarınızla kendinizi iyi hissetmeniz bizim için çok değerli. Bu yüzden bu yazımızda dökülen saçın geri çıkmasına gerçeklik penceresini açıyoruz.

Devamını Oku

SAÇ EKTİRMEDEN SAÇLARINIZI ÇOĞALTMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Şu his tanıdık değil mi? Duşta saçlarınızı şampuanlarsınız. Durulamaya geçtiğinizde de elinize saç telleri takılır. En üzücü olan ise uçlarının kafa derinize bağlı olmamasıdır. Giderde toplanan saç kümelerinede kalp kırıklığı ile bakılır.

Devamını Oku

SOĞUK HAVALARDA SAÇLARINIZA OLAN 5 GARİP ŞEY

Her mevsim çok güzel ama baharın yeri başka. Ve bahara geçmemize kısacık zaman kaldı ve soğuksa tavan yaptı. İşte bu soğuk havalarda saçlarınızın başına gelen 5 garip şeyden bahsedelim istedik.

Devamını Oku

KIŞIN SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYECEK 3 YÖNTEM

Kış geldiğinde saç fırçanızda, tokanızda normalden fazla dökülen saç görmeniz son derece normal. Ve panik alarmına geçmek için hiçbir sebep yok. Cildinizin dengesi mevsimden mevsime göre değiştiği için saçlarınızda bundan etkilenir. Ama S’Clinic saç uzmanlarının tavsiye ettiği bu üç yol ile kışın saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

Devamını Oku

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELEN 4 İÇERİKLE NASIL SAÇLARINIZI ÇOĞALTIRSINIZ?

Aretha Franklin “Bazen aradığınız zaten oradadır,” demiş. S’Clinic olarak saçlarınıza aynı bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Laboratuvar ortamında saçlarınızı çoğaltmak yerine, kendi kafa derinizde saç foliküllerinizi canlandırıyoruz.

Devamını Oku

YAZIN SAÇ ÇIKARTMAK MÜMKÜN MÜ? 6 PÜF NOKTASIYLA SAÇLARINIZI YAZA KADAR ÇIKARTIN

Saçlarınızın yazın daha hızlı çıktığını mı düşünüyorsunuz? Peki bu efsane mi, yoksa gerçek mi? Bu yazımızda yazın saç çıkartmaya yakından bakacağız. Ayrıca 6 püf noktasıyla yaza kadar nasıl saçlarınızı çıkartabileceğinize değineceğiz.

Devamını Oku

40 YAŞ ÜZERİ ERKEKLER İÇİN 3 ADIMDA DÖKÜLME ÖNLEYİCİ BAKIM

Bugün olan saç yarın yok. Ama S’Clinic saç uzmanlarının bu önerileriyle değil Saçlarımız bizim için çok önemlidir. Görünüşüne önem veririz. O iyi göründüğünde bizde kendimizi iyi hissederiz. Ve saçlarımızda olumsuz değişiklikler olunca da moralimiz bozulur. Ama korkmaya gerek yok. Saçlardaki değişiklikler son derece normal. Özellikle 40 yaşına geldiğinizde. Ama bu değişikliklerin önüne geçmek için bir şey yapamayacağımız anlamına gelmiyor.

Devamını Oku

GENLERİNİZİN KURBANI OLMAYIN, SAÇLARINIZI ÇOĞALTMANIN MÜMKÜNLÜĞÜYLE TANIŞIN!

Androgenic alopecia denilen “erkek modeli saç dökülmesi” erkeklerin yaşlanırken kelleşmesinin ana nedenlerinden biri. Çok yaygın olmamakla birlikte kadınlar da bunu yaşayabiliyor. Mesela Amerika da 50 milyon erkek ve 30 milyon kadın alopecia problemi yaşıyor. Yapılan araştırmalarda seks hormonlarının erkek tipi saç dökülmesinin altında yatan ana neden olduğu belirtiliyor.

Devamını Oku

ERKEK KELLEŞMESİNİ ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ? 5 PRATİK TAKTİKLE SAÇLARINIZI ÇOĞALTIN

Kelleşme pek çok erkekte görülüyor. Ve kabaca 2-3 erkekten biri 30’larının ortasında saçlarını kaybetmeye başlıyor. Bazıları bu değişimi önemsemiyor ve saçlarını kazıtıyor. Bazılarıysa pek çok yöntemle saç dökülmesini durdurma ve saçlarını çoğaltma yollarını arıyor.

Devamını Oku

SAÇ SİMULASYONU

S Clinic olarak misyonumuz sizin sağlıklı, gür ve güçlü saçlara kavuşmanızı desteklemek. Bu konuda bildiğimiz her şeyi sizinle paylaşıyoruz.

Devamını Oku

SAÇ KLONLAMASI

Saçımız adeta bizi biz yapıyor. Sağlıklı, gür ve güçlü saç yapısı hepimizin arzusu. Ama genler, yaşam tarzı, hastalıklar, beslenme, hamilelik ve pek çok diğer sebeple oluşan saç dökülmesi bu arzumuz için “yalnızca rüyamda” dedirtiyor.

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞIYOR - Mide Ameliyatı

İlk başta bu beslenme düzenini oturtmak biraz zaman aldı. Ama şuan günde 100 gram protein alıyorum. Kan değerlerim olması istenen seviyede. Ama ne yazık ki hala devam ediyor. Sorun ne gerçekten anlamıyorum…

Devamını Oku

TÜP MİDE AMELİYATINDAN SONRAKİ SAÇ DÖKÜLMESİ EFSANE DEĞİL

Tüp mide ameliyatından sonra yaşanan saç dökülmesi ve saçların incelmesi çok yaygın.

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR - BÖLÜM 3

Konu saç olunca hepimizin için saçımızı tarayıp fırçada ne çok tel kaldığını görmekten, yerlerdeki yığınla saçtan ve  duş giderinin dopdolu olmasından daha çok endişelendirici az şey vardır. 

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR BÖLÜM 4

Araştırmalar gösteriyor ki %10’unumuz stres sebebiyle saçını kopartıyor. Trichotillomania genellikle kadınlarda görülen ve ergenlik öncesi donemde başlayan bir hastalık.

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR

Regly dönemleri, menapoz ve blog yazılarımızda da sıklıkla bahsettiğimiz diğer etmenler … Gerçekten de saç dökülmesi hakkında konuşulacak sınırsız konu var. S’Clinic olarak sağlıklı, gür ve güçlü saçlara sahip olmanıza %100 doğal saç çoğaltma işlemlerimizle kendimizi adadık ve burada her detayın üzerinden geçiyoruz. 

Devamını Oku

KADINLAR SAÇ DÖKÜLMESİ DENEYİMLERİNİ ANLATIYOR

Kalktığınızda yastığınızın saç tellerinizle dolu olması, elinizi saçınıza her attığınızda tomar tomar saç gelmesi, duş giderinin saçlarınızı her yıkadığınızda saçlarınızla dolu olması….

Devamını Oku

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 8 ŞEY

Erkeklerin yüzde 25’i 30’lu yaşlara geldiğinde kelleşmeye başlıyor. Hemen panik yapmayalım. Çünkü her sabah duşun giderini saçlarınız doldursa da durum düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir.

Devamını Oku

EKMİYORUZ ÇOĞALTIYORUZ

Saçları artırma yolculuğunun duraklarından biri saç ekimi. Ancak bu işlem için pek çok ön koşul var. Mesela dönor alanının yeterli olması gerekiyor. Saç dökülmesinin durması da beklenen diğer bir koşul. 

Devamını Oku

SAÇIMIZI TANIYALIM!

Saç bedendeki değişiklikleri direkt yansıtır. Üç aşaması vardır büyüme(anagen), dinlenme (catagen), dökülme (telogen, bu da yeni saçların oluşumuna yer açar). Zamanla da saç folikülleri ve papilla dejenere olur. 

Devamını Oku

KARŞI KONULAMAYAN SAÇ RENGİ: PLATİN SARISI

Sarı saçlar pek çok kişinin güzellik vaz geçilmezlerinde yer alıyor. Dikkatleri kişinin üzerine toplayan bu çekici renge ulaşılsa da, saç kayıplarını minimize etmek için yolculuğun devamı yoğun bir saç bakımı arz-ı endam ediyor. 

Devamını Oku

S’Clinic Mavisi Farklı Tonda!

Görünüşümüzle ilgili en karanlık kabusların baş rolünde saçlarımızın dökülmesi yer alıyor. Kadın erkek fark etmeden farklı seviyelerde herkesin başına gelen bu saç dökülmesinin çözümünü vaad eden piyasada pek çok serum, işlem ve ürün bulunuyor.

Devamını Oku

BOYADAN YANAN SAÇLARI KURTARMA EKİBİ S’CLINIC’DE

Saçlarımız görünüşümüze bağlı öz güvenimizin çok önemli bir parçası. Saçlarımıza bir türlü şekil veremediğimiz günler pek de çok keyifli zamanlarımız arasında yer almıyor.

Devamını Oku

DEĞİŞMEYEN ARZU: GÜR, UZUN VE DOLGUN SAÇLAR

At kuyrukları, kabarık topuzlar veya bukle bukle omuzlara dökülen dolgun saçlar… Bunlar sizin için hayal mi? Bizim S’Clinic olarak misyonumuz saçlarınız için hayal olduğunu düşündüklerinizi gerçek yapmak. 

Devamını Oku

GELECEKTEN GELEN ŞAMPUAN-S HAIR

Tempolu yaşantı, stres, şehir hayatı, mevsimsel değişiklikler saçlarımızın pek de favori ortamları değil. Çünkü bu şekilde zamanla incelip, kuruyup, cansızlaşıyorlar, enerjileri azalıp kolayca kırılıyorlar.

Devamını Oku

SAÇLARDA S’CLINIC RÖNESANSI

Saçlarınızı her taradığınızda fırçaya endişeyle mi bakıyorsunuz? Saç dökülmesi herkesin başına geliyor. Fakat bunun bir kurbanı mı olmayı seçiyorsunuz yoksa ben gür, hacimli ve doğal saçları hak ediyorum diye mi yola çıkıyorsunuz?

Devamını Oku

SAÇLARI UYANDIRMA SERVİSİ

Yaş ilerledikçe insan vücudundaki hormonal dengelerin değişmesiyle, hücrenin yenilenmesini engelleyen serbest radikaller çok daha kolay sistemimize giriyor. Buna ek olarak stresli yaşam, şehir hayatının yıpratıcı koşulları, sağlıklı beslenmeme sebebiyle oluşan vitamin ve mineral eksiklikleri de devreye girince bedensel yaşlanma prosesi başlıyor.

Devamını Oku

SAÇLARINIZDA ZAMANI GERİYE SARIN!

Erkek ya da kadın, genç ya da ileri yaşta olun veya saçlarınız uzun, kısa, kıvırcık ya da dalgalı olsun fark etmez. Saçlarımız sağlıklı ve güçlüyse, biz de daha iyi, mutlu ve güzel hissediyoruz. Saç dökülmesi ve seyrekleşmesi ise öz güvenimizi kırıyor, aynalara mutsuz bakıyor ve  Kendimizi çaresiz görüyoruz.

Devamını Oku

%98

TAVSİYE

%98

MEMNUNİYET

5000+

UYGULAMA

10

KLİNİK

Logolar