YAZIN ARTAN SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN 3 STRATEJİK KORUMA

Ürün Kodu :

TL 0,00

HEMEN KARGO

Ürün Tükendi
  • Açıklama
  • Detay

Bu endişeyle karışık acıyı pek çoğumuz tatmışızdır: Yazın normalden fazla saçların dökülmesi. Peki yazın gerçekten saç dökülmesi artıyor mu? 

İsveçli araştırmacılara göre bu doğru. Araştırmacılar 6 yıl boyunca 800 kadını incelemişler. Ve yaz aylarında yüksek oranda saç folikülünün uyku safhasına geçtiğini gözlemlemişler.

Saç Folikülleri Neden Yazın Uykuya Geçiyor?

Bunun ilk sebebi saçların güneş ışığına daha fazla maruz kalması. Daha fazla güneş ışığı daha az melatonin üretimi demek. Böylece kafa derisindeki hormon seviyelerini etkileniyor. Ve saç foliküllerine verilen sinyallerle dökülme safhası normalden daha uzun sürüyor.

Diğer ana faktör ise testesteron hormonu. Bahar ve sonbaharda testesteron genelde daha yüksektir. Bu da yazın saç dökülmesinin artmasını tetikler.  Testestron erkek hormonu gibi düşünülse de kadınlarda da vardır. Bu sebeple saç dökülmesi hepimizde olur.

Saç dökülmesi son baharın başlangıcına kadar ortaya çıkmayabilir. Çok olmayınca fark edilmeyebilir. Birden artış görülünce de Androgenic Areata veya Tellogen Effluvium ile karıştırılabilir.

Peki Saç Dökülmesi Yazdan Daha Uzun Sürerse?

Yazın artan saç dökülmesi ciddiye alınacak bir şey değil. Genelde herkesin  saç gelişim ve dökülme süreçleri yıl boyunca inişli çıkışlı. Ama kafanızın tepe veya şakak bölgesi gibi belirli yerlerinde yoğun oranda saç dökülmesi deneyimliyorsanız bir uzmana danışın.

Erkek tipi saç dökülmesi genelde tepe veya şakak bölgesinde başlıyor. Ve dökülen saçların yerine yenisi çıkmıyor. Hatta dökülme yavaş olsa bile durum değişmiyor. Kadınlarda saç dökülmesi dağınık şekilde gerçekleşiyor. Zamanla tepe ve şakak bölgesinde yoğunlaşıyor.  

Saç dökülmesi tipinizi, saç yapınızı ücretsiz şekilde analiz etmemiz için buradan bize ulaşabilirsiniz.

YAZIN ARTAN SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN 3 STRATEJİK KORUMA

Yazın saçların tuzlu ve klorlu suyla temasının artması, güneş altında geçen uzun saatler saçları olumsuz etkiler. Ama bu 3 stratejik yöntemle saçlarınızı korumanız ve dökülmeyi önlemeniz son derece mümkün!

Strateji-1) Biyolojik Kök Hücre Bakımı Yapan Şampuan ve Saç Masajı

Sezon değişikliklerine rağmen, gür, ışıl ışıl parlayan saçlar mı?

Biyolojik kök hücre bakımı yapan şampuan S’Hair sizi duyuyor. Dökülme önleyici özelliğini 16 adet biyolojik büyüme faktörü ve biyomimetik peptide borçlu olan S’Hair, B vitamini, biotin, aloe vera, dut özü gibi nem ve yapılanma sağlayan içeriklerle saçın sağlıklı bir şekilde gelişimine yardımcı oluyor.

Klorlu ve tuzlu suyla dolu, bol güneşli bir gün ardından dökülme önleyici şampuan S’Hair ile saçlarınızı yıkarken köklerinize masaj yapmak saçların beslenmesine ve canlanmasını bütünsel seviyede destekliyor.

Stoklar tükenmeden sipariş için buraya tıklayın.

 

Strateji-2) Saçlarınızı Yalıtın

Yazın artan saç dökülmesine karşı saçlarınızı koruyun. Güneşe karşı en bilinen koruma yoluysa eşarp ya da şapka takmak.

Ayrıca deniz kıyısındaysanız mutlaka koruyucu yağ sürmenizi tavsiye ediyoruz. Diğer önemli nokta ise saçınızı şekillendirme alışkanlıklarınız.

Yazın saçı şekillendirirken saç köklerine hassas davranmanız çok önemli.  Bunun için sıkı at kuyrukları veya fön gibi ısıl işlemlerden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Dağınık topuz veya gevşek at kuyrukları ise önerilerimizin başında geliyor.  

 

Strateji-3) Beslenme Ve Su

Saçınız gelişim safhasında ekstra besinlere ihtiyaç duyuyor.  Saçımız için en önemli besinler demir, çinko, A vitamini, B vitaminleri (B2, B5, B6, B9, B12 ve özellikle biotin, B7), C ve E vitaminleri ile birlikte esansiyal yağ asitleri.

Bunun yanında yazın saç dökülmesinin artmasını dehidrasyon da etkiler. Günde 2.5-3 litre su içmek saç sağlığınızı yazın koruma listenizde mutlaka olmalı.

Diğer Ürünler

Bedeninizi bulmanıza yardımcı olacağız

Ölçülerinize dayalı olarak mükemmel bedeninizi hesaplayacağız

Size Önereceğimiz Beden S

Güvende Hisset

256 Bit SSL ile Güvende Alışveriş

Kargoyu Düşünme

1500 TL üzeri siparişinizde kargonuz bizden

Müşteri Hizmetleri

0 212 215 52 53 Müşteri hizmetleri

Copyright © 2022

0 212 215 52 53

Hakkı Yeten Cad Fulya Terrace Center 1 Blok Kat 16 Daire 93 Şişli / Fulya