Saç Çoğaltma

Uyguladığımız saç çoğaltma protokolü; biyolojik yolla elde edilen saç büyüme faktörleri ve peptitler içeren S’Clinic’ler için özel olarak formüle edilen serumun  saç köklerine uygulanması işlemidir.

Serum tamamen fizyolojiktir. Saç köklerine uygulanan saç büyüme faktörleri, saç köklerini canlandırıp saçların yeniden çıkmasını sağlar. İşlem sırasında ağrı, kanama morluk oluşmaz.
Kişiden kişiye değişmekle birlikte, on beş günde bir yapılan seanslar, on beş ila yirmi dakika sürer.
İşlem yapıldığı dışarıdan belli olmaz. Uygulamadan sonra işinize, randevunuza dönebilirsiniz. 
Toplam tedavi süresi 6 aydır. Önce, varsa dökülmeniz durur, mevcut saçlarınız güçlenir.  Altı ve yedinci seanstan sonra yeni saçlarınız çıkmaya başlar.

İşlemin Aşamaları

 

 

Hangi durumlarda etkilidir?

Erkeklerde: Erkek tipi (Androgenetik Alopecia) saç köklerinin zayıflaması son derece etkilidir.
Saç ekiminden sonra: Saç ekiminden dokuz veya on hafta sonra uygulanabilir. Böylece hem saç ekiminde tutunacak kök sayısı artar hem de saçlar doğallaşır. Ense bölgesinden alınan saçlar güçlenir ve boşluklar kapanır.
Saç ekiminden önce: Ense bölgesindeki donör saçı az olan kişilerde, enseden alınacak saçı çoğaltmak ve güçlendirmek, kapanacak alanı küçültmek için uygulanabilir. Çoğu zaman saç ekimine gerek bile kalmayabilir.
Kadınlarda: Bu işlem ile kadınlarda boya, ısıl işlemler, hormonal sorunlar veya vitamin eksikliği gibi nedenlerle oluşan saç seyrekliklerinde uygulanır.
Menopoz sonrası: Menopoz sonrası oluşan saç kayıplarında etkilidir.

Kalıcılığı ne kadardır?

Çıkan saçların kalıcılığı, dökülme nedenine göre değişir. Genetik dökülmelerde mevcut saçı koruyor, güçlendiriyor ve çoğaltabiliyoruz. Ancak genetik dökülme otuz beşli yaşlara kadar devam ettiğinden ara ara bu veya benzeri uygulamalarla mevcudun koruması gerekir. Hem yeni hem de mevcut saçları korumak danışanın elindedir. Özellikle mevsimsel dökülme dönemlerinde saçı vitamin, sprey gibi ürünlerle destekleyip, bakım amaçlı iki veya üç seans uygulama yaptırmak saçların en çok döküldüğü dönemleri, en az kayıpla atlatmayı sağlar.

Güvende Hisset

256 Bit SSL ile Güvende Alışveriş

Kargoyu Düşünme

1500 TL üzeri siparişinizde kargonuz bizden

Müşteri Hizmetleri

0 212 215 52 53 Müşteri hizmetleri

Copyright © 2022

0 212 215 52 53

Hakkı Yeten Cad Fulya Terrace Center 1 Blok Kat 16 Daire 93 Şişli / Fulya