WhatsApp

BİLGİ AL

S Clinic

 

Saç Çoğaltma

Kliniğimizde uyguladığımız saç çoğaltma protokolü; biyolojik kök hücre yöntemiyle elde edilen saç büyüme faktörleri içeren ve S’Clinic’ler için özel olarak formüle edilen serumun, radyofrekans ve lazer  ile saç köklerine uygulanması işlemidir.
Serum tamamen fizyolojiktir. Saç köklerine uygulanan saç büyüme faktörleri, saç köklerini canlandırıp saçların yeniden çıkmasını sağlar. İşlem sırasında ağrı, kanama morluk oluşmaz.
Kişiden kişiye değişmekle birlikte, on beş günde bir yapılan seanslar, on beş ila yirmi dakika sürer.
İşlem yapıldığı dışarıdan belli olmaz. Uygulamadan sonra işinize, randevunuza dönebilirsiniz. 
Toplam tedavi süresi 6 aydır. Önce, varsa dökülmeniz durur, mevcut saçlarınız güçlenir.  Altı ve yedinci seanstan sonra yeni saçlarınız çıkmaya başlar.

 

 

İşlemin Aşamaları

 

 

1. Saç Dökülmesi Durur

2. Mevcut Saçlar Güçlenir.

3. 6 ve 8 Seanstan Sonra Yeni Saçlar Çıkmaya Başlar

 

Hangi durumlarda etkilidir?

Erkeklerde: Erkek tipi (Androgenetik Alopecia) saç dökülmesinde son derece etkilidir.
Saç ekiminden sonra: Saç ekiminden dokuz veya on hafta sonra uygulanabilir. Böylece hem saç ekiminde tutunacak kök sayısı artar hem de saçlar doğallaşır. Ense bölgesinden alınan saçlar güçlenir ve boşluklar kapanır.
Saç ekiminden önce: Ense bölgesindeki donör saçı az olan kişilerde, enseden alınacak saçı çoğaltmak ve güçlendirmek, kapanacak alanı küçültmek için uygulanabilir. Çoğu zaman saç ekimine gerek bile kalmayabilir.
Kadınlarda: Bu işlem ile kadınlarda boya, ısıl işlemler, hormonal sorunlar veya vitamin eksikliği gibi nedenlerle oluşan saç seyrekliklerinde uygulanır.
Menopoz sonrası: Menopoz sonrası oluşan saç kayıplarında etkilidir.

 

Kalıcılığı ne kadardır?

Çıkan saçların kalıcılığı, dökülme nedenine göre değişir. Genetik dökülmelerde mevcut saçı koruyor, güçlendiriyor ve çoğaltabiliyoruz. Ancak genetik dökülme otuz beşli yaşlara kadar devam ettiğinden ara ara bu veya benzeri uygulamalarla mevcudun koruması gerekir. Hem yeni hem de mevcut saçları korumak danışanın elindedir. Özellikle mevsimsel dökülme dönemlerinde saçı vitamin, sprey gibi ürünlerle destekleyip, bakım amaçlı iki veya üç seans uygulama yaptırmak saçların en çok döküldüğü dönemleri, en az kayıpla atlatmayı sağlar.

%98

TAVSİYE

%98

MEMNUNİYET

5000+

UYGULAMA

10

KLİNİK

Logolar