Erkekler yaşlanırken saçların incelmesi ve saçsız bölgelerin oluşması son derece normal. Gen ve hormonlarla alakalı bir durum. Tamamıyla bir öz güven düşüşüne neden olan genetik saç dökülmesi çok yaygın. Güzel haber ise genetik saç dökülmesinin çözümü var. Ama doğru saç çıkarma merkezini seçmek çok önemli. Yoksa hem maddi hem de manevi zarar söz konusu. Ve bu yazımızda genetik saç dökülmesi ve doğru saç çıkarma merkezinin seçiminden bahsedeceğiz.

Genetik saç dökülmesi nedir?

Genetiksel veya erkek tipi saç dökülmesi pek çok erkeğin probleminden biri. Bu durum 14, 30 ya da 50’li yaşlarda da baş gösterebilir. Genlere bağlı olarak dökülmenin başladığı zamanlara yönelik değişiklikler olabilir. Örneğin kliniklerimize 14-15 yaşındaki kişiler dahi başvuruyor.

Genetiksel saç dökülmesinin semptomları nedir?

Erkek tipi saç dökülmesi saç tellerinin seyrelmesi ve saç hattının gerilemesiyle başlar.  Ve bunun da yedi farklı seviyesi vardır.

Seviye I ve II: Saç dökülmesi yavaş yavaş başlar. Saç hattı hafiften geriler. Tepe bölgesindeki saçların görünümünde önemli bir değişiklik olmaz.  Şakaklarda saçlar azalmaya başlar. Seviye II de ise şakak bölgesinde kelleşmeler meydana gelir. Gittikçe kafada M şekline benzeyen bir görünüm oluşmaya başlar.  

Seviye III: Şakak bölgesindeki dökülmenin ileri seviyesidir. Artık dökülen bölgeler saçları farklı yönlere tarayarak kapatılamaz hale gelir.

Seviye IV: Tepe bölgesinde fark edilir kelleşmiş bölgeler oluşur.

Seviye V: Bu seviye alt nalı şeklinde görülen saç dökülmesinin başlangıcıdır.

Seviye VI: Bu seviyede tepe bölgesinde çok az saç kalır ve kelleşmiş bölgeler iyice meydandadır.

Seviye VII: Tepe bölgesi tamamıyla boştur. Hiç saç kalmamıştır.

 

Erkek tipi saç dökülmesinde hem hormonlar hem de genler rol oynar. İkizler üzerinde yapılan araştırmaya göre genlerin %80 oranında kelleşmeyi belirlediği tespit edilmiştir.

Bazı kişiler ergenlik döneminde bile kellik yaşayabilirken, bazı kişiler de 60 yaşına kadar kelleşmeye yönelimli saç dökülmesi yaşamayabilirler.  Erkeklerin %15’inden daha azı 70’inden sonra çok az kelleşiyor ya da hiç kelleşmiyor.

Genetiksel saç dökülmesi için uygun çözüm ve saç çıkarma merkezi seçimi:  

Günümüzde saç dökülmesine çözüm olan klinikler gün geçtikçe artıyor. Ancak profesyonel hizmet verip vermediğini anlamak çok önemli. Aksi takdirde sonuç tam bir hayal kırıklığı olabiliyor. Deneyimlenense zaman ve maliyet kaybı oluyor.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kliniğin yönetimi ve protokollerin hazırlanmasının ne derece profesyonel ve bilimsel olduğu.  

Tüm S’Clinic’ler eczacı koordinatörlüğünde yönetilmektedir. Saç çoğaltma protokollerimiz ise yine kurucu eczacımız tarafından yaratılmıştır.

Protokollerimiz gücünü patentli dökülme önleyici serumlarımız S’Hair ve S’Cell’den alır. İçeriklerinde bulunan 16 adet biyolojik büyüme faktörü ve biomimetik peptid ile saç folikülleri kökten uca onarılır ve yeni saç oluşumu desteklenir.

Yalnızca S’Clinic’e özel bu uygulama içeriği ile saç kökleriniz 6. Seansa kadar onarılır, 7. Seanstan sonra da yeni saçlar çıkmaya başlar.

Diğer önemli nokta ise işlemlerimiz sırasında kanama ve morarma oluşmaz. Saçlarınızı tıraş etmeniz gerekmez. 14 yaşından itibaren, kişinin genetik mirasına göre başlayan saç dökülmesine çözüm olabiliyoruz. Aynı zamanda saç dökülmesine bütünsel yaklaşıyoruz.

 

Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz. 

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Güvende Hisset

256 Bit SSL ile Güvende Alışveriş

Kargoyu Düşünme

600 TL üzeri siparişinizde kargonuz bizden

Müşteri Hizmetleri

0 212 215 52 53 Müşteri hizmetleri

Copyright © 2022

0 212 215 52 53

Hakkı Yeten Cad Fulya Terrace Center 1 Blok Kat 16 Daire 93 Şişli / Fulya